(Koleksiyon)’dan Yatak Odaları için Zarif İkili: Amos & Antigone

Evi ve eve dair biricik anları kelimelere gerek duymadan yansıtmayı amaçlayan Koleksiyon yeni serisinde evin her alanına yönelik mobilyadan aksesuara zengin bir ürün gamı sunuyor. Dünyaca ünlü İtalyan tasarım stüdyosu Studio Kairos iş birliğiyle oluşturulan yeni seriden Studio Kairos imzalı Amos yatak ve Antigone komodin, şifonyer kullanıcıları bu kez yatak odaları üzerine zarif ve incelikli bir biçimde düşünmeye davet ediyor.

Koleksiyon, Studio Kairos imzalı 2016 serisinin en dikkat çeken ürünlerinden biri olan Amos yatak ve Antigone ürün ailesiyle yatak odalarına İtalyan estetiğini taşıyor. En temel insani ihtiyaçlardan sığınma ve mahremiyet kavramlarına gönderme yapan formuyla Amos yatak, sağ ve solunda bulunan kanatları ve yüksek sırt tasarımıyla zarif bir görünüm sergiliyor. Yatak başı ve gövdesi ise, tasarımın kurgusundaki kavramları desteklemek ve sıcaklık vermek amacıyla çok çeşitli kumaş alternatifleriyle kaplanabiliyor. Amos yatak, 180 cm ve 160 cm olmak üzere iki farklı ölçüde sunuluyor.

Amos ile kullanıldığında minimal bir bütünlük yakalayan Antigone serisine ait şifonyer ve komodin ise yine Studio Kairos imzası taşıyor. Antigone komodinin çekmeceleri lake malzemeden üretiliyor. Komodin genişliği 45 cm ve 60 cm olmak üzere iki farklı ölçü alternatifiyle sunuluyor. Serinin şifonyeri ise tamamı lake üretilebileceği gibi tercihe bağlı olarak gövdesi kaplama, çekmeceleri lake üretilebiliyor. Şifonyer ayrıca gövde ve üç çekmecesi kaplama, tek çekmecesi lake alternatifiyle birlikte sunuluyor. Hem komodin hem de şifonyerin bas-çek kapak sistemiyle açılıp kapanan çekmeceleri kullanım kolaylığı sağlıyor.


Koleksiyon Hakkında:

Mimar Faruk Malhan tarafından 1972 yılında Ankara’da kurulan Koleksiyon mobilyadan cam, porselen ve tekstil ürünlerine oldukça zengin bir ürün gamını tam 40 yılı aşkın süredir tüketicilerin beğeni ve hizmetine sunmaktadır. Koleksiyon, 1988 yılından bugüne Tekirdağ’da 86 bin metrekarelik alanda kurulu kapasitesi ile ev ve ofis mobilyası üretimi yaparak Londra’dan Kahire’ye dünyanın 15 ülkesinde faaliyet göstermektedir. Yeni düşünce, yeni standart ve yeni tasarım kavramlarını sentezleyen yüksek kalitede mobilya tasarımı anlayışıyla, endüstri ürünlerinden çok, düş ve düşüncelerin ürünlerini yaratmaya çalışan Koleksiyon’un çalışma kültürü üzerine odaklanan yenilikçi konseptleri sayesinde Türkiye ve dünyada birçok büyük şirket ofislerinde Koleksiyon Mobilya ürünlerine yer vermektedir. Ev mobilyasındaki yeni yaşam alanı kurgusu ile de dikkat çeken

Detaylı bilgi için: www.koleksiyon.com.tr