(Baumit)’ten yeni bir dış cephe kaplaması: “Classico Special Rille”

Yapı malzemeleri alanının inovatif markası Baumit, dış cephe kaplama seçeneklerine bir yenisini ekledi: “Baumit Classico Special Rille.” Baumit’in klasik çizgi dokusunu çimento esaslı son kat kaplama olarak cephelere taşıyan Classico Special Rille, tasarımsal farklılığının yanı sıra teknik özellikleri ile de dikkat çekiyor.

Polimer modifiyeli yapısı ve yüksek dayanımlı agregası sayesinde dış darbelere ve termal gerilmelere maksimum dayanımlı olarak geliştirilen ürün, yapılan yaşlandırma testlerinde 15 yıl fonksiyonelliğini koruyor.  Yüksek su iticiliği ve nefes alma kabiliyeti ile nem, küf, çatlama vb. oluşumların önüne geçerek sağlıklı mekânlar oluşturulmasına katkı sağlıyor.

Baumit Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri ile uyumlu olan Classico Special Rille, çizgi dokusu ile cephelere hareket, kar beyazı rengi ile parlak bir görünüm kazandırıyor. Beyaz rengi tercih etmeyenler için Baumit Life® kartelasının sunduğu 888 renk alternatifi ile cepheleri renklendirmek de mümkün.

Hem kolay hem de pratik bir şekilde uygulanabilmesi, zamandan ve işçilikten de tasarruf edilmesini ve dış cephelerin en kısa sürede istenilen görünüme kavuşmasını sağlıyor.


Baumit Hakkında:

Baumit, 30 ülkede 40’ın üzerinde tesise sahip olan Avusturya merkezli bir Schmid Industrie Holding firmasıdır. Dış cephe ısı yalıtım sistemleri, kuru harçlar ve makineli hazır sıvalar sektörünün öncü ve köklü firmalarından biridir. Baumit, Türkiye’de 2006 yılından itibaren faaliyet göstermektedir. Baumit, 2008 yılında Avrupa’nın en modern kuru harç tesislerinden biri olan ve yıllık 300.000 ton üretim kapasitesine sahip Gebze üretim tesisini devreye almıştır. Baumit Türkiye ürün gamında, cephe kaplamaları ve boyaları, ısı yalıtım sistemleri, sıvalar, şap ürünleri, karo yapıştırıcıları, derz dolgu ve örgü harçları bulunmaktadır. Dış cephe ısı yalıtımında sunduğu farklı sistem alternatifleri ile Baumit, bu alandaki farklılığını ortaya koymaktadır.

Detaylı bilgi için: www.baumit.com.tr