(Bocchi)’den banyolara özel RENKLİ tasarımlar!

Evlerimizin en önemli alanlarından biri de banyolar. 18 farklı renk seçeneği ile birbirinden farklı banyolar yaratmanıza olanak sağlayan Bocchi, banyolara yeni bir bakış açısı getiriyor. Sıradışı tasarımlarda kendini ifade eden renkler, farklı atmosferlerde banyolar yaratıyor. Bocchi’nin renkli tasarımları, doğanın bütün renklerini yansıtırken; canlılığı ile banyolara farklı bir soluk taşıyor ve güne iyi bir başlangıç yapmanıza da olanak sağlıyor.

BOCCHI-3Bocchi İletişim Müdürü Özlen Alpaslan; Hayat bu kadar renkliyken neden banyolarda renkli olmasın diyor ve şöyle devam ediyor; “Renklerin insan üzerindeki etkilerinden dolayı gerek kıyafet seçiminde gerekse yaşadığımız mekânları dekore ederken renk seçimine dikkat etmek gerekir. Renkler insanın ruh halini yansıtır ve etkiler. Sadece ruh halini değil, sağlığını ve enerjisini de etkiler’’.

BOCCHI-4Alpaslan, renkli banyoların insan üzerindeki etkilerini ise şöyle anlatıyor: “Güne güzel başlamak, bütün günü enerji dolu ve mutlu geçirmek isteyenler,  banyolarında kırmızı, turuncu ve sarı gibi sıcak renkleri tercih etmeliler.  Kırmızı renk kişiye enerji ve canlılık kazandırırken, sarı renk sıcak bir his yaratarak, mutluluk verir ve neşeyi arttırır. Turuncu renk ise kırmızının enerjisi ile sarının mutluluk ifadesini bir arada taşır. Banyosunda SPA etkisi yaratmak isteyenler ise yeşil, mavi ve mor gibi renklerin açık tonlarını kullanmalılar. Her üç rengin de ortak özelliği sakinleştirici ve yatıştırıcı etkiye sahip olmalarıdır. Yeşil renk fiziksel ve zihinsel olarak rahatlatıcı özelliğe sahiptir. Mavi renk huzur verirken aynı zamanda stresi de engeller. Mor renk ise zihni ve sinirleri sakinleştirir.’’

BOCCHI-2Bocchi Teknolojisi İle Gelen Temizlik

Hijyen konusunda bilinenlerin çok üstünde bir anlayışla kullanıcılarının karşısına çıkan Bocchi; kirlenmelere ve mikrop oluşumlarına karşı yepyeni bir teknoloji sunuyor. Türkiye’de bir ilk olan sıfır pürüz teknolojisi, sırlı porselenlerin kir ile temas eden yüzeylerindeki lekeleri ve kireçlenmeleri en aza indiriyor. Clean Plus+ teknolojisi ise banyolarda temizliği kolay hale getirirken maksimum düzeyde hijyen sağlıyor. Evler ve genel kullanım alanlarındaki lavabolara ve klozetlere uygulanacak bu teknoloji ile Bocchi, hem daha şık ve temiz, hem de daha sağlıklı banyolar sunuyor. Bocchi, küresel ısınmanın beraberinde getirdiği kullanılabilir su kaynaklarının azalması sorunuyla mücadeleye katkı sağlamak için “Çevre Dostu Klozet”i ile de 4 kişilik bir ailenin yılda tam 30,000 litreden fazla su tasarruf etmesine katkıda bulunuyor.BOCCHI-1


Bocchi Hakkında:

Köklü bir İtalyan firması olan Bocchi, 66 yıllık deneyimi ile banyo ürünleri sektörünün öncü kuruluşlarındandır. Kuruluş yılı olan 1950’den günümüze, aynı bakış açısı ile yaratıcı, yenilikçi ve insana değer veren bir kuruluş olan Bocchi ürün gamında yer alan, seramik banyo ürünleri, banyo mobilyaları ve aksesuarları, banyo armatürleri, küvet ve duş kabinleri, gömme rezervuar sistemleri ve Care&Comfort adını verdiği yaşlı ve bedensel engelli kullanıcılara uygun olarak tasarlanmış özel ürün grupları ile Türkiye, İtalya, Amerika, İngiltere ve Rusya ofisleri aracılığıyla dünya genelinde geniş bir kullanıcı ağına hitap etmektedir.