(ŞİŞECAM DÜZCAM), “Yeşil Rapido Konferansı”nın ALTIN SPONSORU Oldu…

Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını destekleyen Türkiye’nin lider, Avrupa’nın ikinci büyük düzcam üreticisi Şişecam Düzcam, Dünya Çevre Haftası kapsamında düzenlenen Yeşil Rapido 2. Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı’nın altın sponsorluğunu üstlendi.

Kent planlaması, sürdürülebilir mimarlık üzerine bilgilerin aktarıldığı ve ana teması “Yeşil Yapılaşmada Kentsel Dönüşüm Fırsatı” olan konferansa İtalyan mimar Stefano Boeri, Evrenol Mimarlık’tan Mehpare Evrenol ve Mental Design Work’den Salih Çıkman ve TeamFores Mimarlık’tan Serter Karataban ve İkidesign’dan Murat Kader, Altensis’den Emre Ilıcalı konuşmacı olarak katıldı. Ayrıca İstanbul Valiliği Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) Direktörü Kazım Gökhan Elgin, Proje yönetimi, yatırım planlama ve uygulama uzmanı Prof.Dr. M.Rıfat Sağlam, Ağaoğlu Şirketler Grubu Murahhas Azası / Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Rahvalı, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ve ERKE Tasarım Kurucu Ortağı Cemil Yaman ana konuşmacılar arasında yer aldı.

Bireysel sunumlar ve iki oturum şeklinde gerçekleştirilen konferansın ilk oturumunun moderatörlüğünü Doç.Dr. Ece Ceylan Baba, ikinci oturumun moderatörlüğünü ise Cem Haydar Bektaş yaptı.

Dünyanın ilk dikey ormanı olma özelliğini taşıyan ve Milano’da inşa edilen Bosca Verticale projesinin imzasını taşıyan Stefano Boeri konferansta gerçekleştirdiği konuşmasında “İtalyan mimarisinin ve Milano’nun sembolik binasına dönüşmesinden önceki hayatını ve dönüm noktasını” aktardı.

Ayrıca konferansta AGT sponsorluğunda Ekoyapı tarafından Türkçe’ye çevrilen, Boeri’nin Aralık 2015’de yayınlanan The Vertical Forest isimli kitabı katılımcılara hediye edildi.


Şişecam Düzcam Hakkında

Cam sektörünün global oyuncusu konumundaki Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, Türkiye düzcam pazarının lideri ve Avrupa’nın en büyük iki üreticisinden biri konumundadır. Bugün Türkiye’de Kırklareli, Mersin, Bursa, Ankara yurtdışında ise Bulgaristan, Romanya, Almanya, Slovakya, Macaristan, Rusya, Hindistan ve Mısır olmak üzere toplam 9 farklı ülkede üretim yapan Şişecam Düzcam, Avrupa’da ikinci, dünyada ise beşinci büyük düzcam üreticisidir.

“Mimari camlar” (düzcam, buzlu cam, ayna, lamine cam, kaplamalı cam, mimari projelere yönelik camlar), “otomotiv camları”, “güneş enerjisi camları” ve “beyaz eşya camları” olmak üzere dört ana ürün grubunda faaliyet gösteren Şişecam Düzcam inşaat, otomotiv, enerji, beyaz eşya, mobilya ve tarım gibi birçok sektöre girdi sağlamaktadır.

Şişecam Düzcam hedeflediği pazarlarda müşteri ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan nitelikli ve kaliteli ürünleri, sürekli gelişen teknolojisi ve çevrenin korunması bağlamında enerji tasarrufuna yönelik çalışmalarıyla rekabet gücünü artırarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Detaylı bilgi için: www.sisecamduzcam.com