(Baumit), YILIN DIŞ CEPHESİNİ Madrid’de Seçti!

KINDERGARTEN LIMBACH

Baumit, 2 Haziran tarihinde Madrid Town Hall Palacio de Cibelles’de düzenlenen final gecesinde yılın dış cephesini seçti.  2 yılda bir düzenlenen “Baumit Life Challenge” yarışmasının kazananı 2016 yılında Slovakya oldu.

Baumit’in iki yılda bir hizmet verdiği 30 Avrupa ülkesi arasında düzenlediği “Baumit Life Challenge” yarışmasına bu yıl 22 ülkeden 36 proje finale kaldı. Türkiye’den Bünyamin Derman’ın yer aldığı 12 uluslararası mimardan oluşan jüri, finale kalan projeleri altı kategoride değerlendirdi: Müstakil yeni bina, apartman yeni bina, konut dışı yeni bina, ısı yalıtımı renovasyonu, eski eser restorasyonu ve Özel ödül: Tasarımı Aydınlatan Yapı ödülü.

Değerlendirmeler sonucunda 2016 yılının genel kazananı mimarlar Martin Rezník, Matúš Polák ve Juraj Makový’den oluşan Slovak ekibin “KINDERGARTEN LIMBACH” projesi oldu.  Yunanistan, Slovenya, Avustralya, Romanya ve Almanya da ödül kazanan ülkeler oldular. Slovakya ayrıca Konut Dışı Yeni Bina kategorisinde ödüle layık görüldü.

Özel Ödül kategorisinde Baumit Türkiye’nin adayı Autoban Mimarlık’ın projelendirdiği Saruhan Apartmanı ikinci oldu. Bir renovasyon çalışmalası olan proje, özgürce şekillendirilebilen ve sınırsız doku seçeneği sunan Baumit CreativTop dekoratif kaplama uygulamasının başarılı bir örneği olarak değerlendirildi.

Baumit_Life_Challenge_Award_2016_Madrid1Yarışmanın halk oylamasının yıldızı “Yıldız Residence”

Baumit Türkiye, yarışmaya apartman, konut dışı yeni bina, ısı yalıtımı renovasyonu ve özel dış cephe tasarımı kategorilerinde adaylar gösterdi. Life Challenge tarihinde bu yıl ilk kez projeler halk oylamasına da sunuldu. Baumit Türkiye’nin Yıldız Residence projesi, Özel ödül: Tasarımı Aydınlatan Yapı Ödülü halk oylamasının galibi oldu. Proje yine halk oylamasında konut dışı yeni bina kategorisinde ikinciliği yakaladı.

Isı yalıtımı kategorisinde halk oylamasında Türkiye’nin aday projelerinden Ataşehir’de gerçekleştirilen Kardelen Sitesi projesi ikinciliği ve Ortaköy’de yer alan Saruhan Apartmanı projesi de beşinciliği kazandı.

Ödül töreninde bir konuşma gerçekleştiren Baumit CEO’su Robert Schmid, Life Challenge 2016 ile bir kez daha Avrupa yapı sektörüne katkıda bulunmanın; dış cephelere ve yapılara sınırsız tasarım imkanı sunulabilmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Yarışma sonuçları için: www.challenge66.baumit.com


Baumit Hakkında

Baumit, 30 ülkede 40’ın üzerinde tesise sahip olan Avusturya merkezli bir Schmid Industrie Holding firmasıdır. Dış cephe ısı yalıtım sistemleri, kuru harçlar ve makineli hazır sıvalar sektörünün öncü ve köklü firmalarından biridir. Baumit, Türkiye’de 2006 yılından itibaren faaliyet göstermektedir. Baumit, 2008 yılında Avrupa’nın en modern kuru harç tesislerinden biri olan ve yıllık 300.000 ton üretim kapasitesine sahip Gebze üretim tesisini devreye almıştır. Baumit Türkiye ürün gamında, cephe kaplamaları ve boyaları, ısı yalıtım sistemleri, sıvalar, şap ürünleri, karo yapıştırıcıları, derz dolgu ve örgü harçları bulunmaktadır. Dış cephe ısı yalıtımında sunduğu farklı sistem alternatifleri ile Baumit, bu alandaki farklılığını ortaya koymaktadır.

Detaylı bilgi için: www.baumit.com.tr