(Çimsa), İSO 500 listesinde yükselişini sürdürüyor!

Çimsa, İstanbul Sanayi Odası’nın “Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Şirketi” listesinde bu yıl da yükselişini sürdürerek, çimento sektöründeki başarısını tekrarladı. 40 yılı aşkın deneyimi, geniş ürün yelpazesi, insana ve çevreye saygılı yaklaşımıyla çimento ve yapı malzemeleri sektöründe fark yaratan ve sektörün öncüsü olan Çimsa, net 1.086.612.147 TL’lik üretimden satışlarda altı basamak daha yükselerek 78. sıraya çıktı.

Çimsa Genel Müdürü Nevra Özhatay yaptığı değerlendirmede, “Çimsa olarak İSO sıralamasında ilk 100 şirket arasında bu yıl altı sıra birden yükselme başarışını gösterdik. İlk 100’de çimento alanında yer alan iki şirketten biri olmanın gururunu yaşıyoruz. Türkiye’de ve dünyada önde gelen çimento ve yapı malzemeleri üreticilerinden biri olarak bugün ulaştığımız başarının ardında, fark yaratan yenilikçilik yaklaşımımız yatıyor. Artık bizim için çıta yükseldi. Yeni yatırımlarımızla önümüzdeki yıl daha da üst sıralara çıkacağımıza inanıyoruz” dedi.

Nevra Özhatay
Nevra Özhatay


Çimsa Hakkında

Türkiye’de sanayinin önde gelen kuruluşları arasında yer alan Çimsa, 1972 yılında kurulmuştur. Çimsa bugün, Mersin, Eskişehir, Kayseri, Niğde ve Afyonkarahisar’da bulunan 5 entegre fabrikası, Ankara’da bulunan bir öğütme tesisi, Marmara terminali ve Malatya Çimento Paketleme tesisiyle faaliyetlerini sürdürmektedir. 

Beyaz çimento alanında dünyanın ilk iki markasından biri olan Çimsa, Hamburg (Almanya), Trieste (İtalya), Sevilla ve Alicante (İspanya), Gazimagusa (KKTC), Köstence (Romanya) ve Novorossiysk’de (Rusya) bulunan terminalleriyle uluslararası bir çimento üreticisidir.

Çimsa, pazar odaklı yaklaşımı ve geniş dağıtım ağıyla müşterilerinin ürün ve hizmet ihtiyaçlarını eksiksiz ve zamanında karşılamaktadır. Paydaşlarının güvenilir bir iş ortağı olarak, gelecek nesillere uzanacak yaşam alanları ve altyapıları için gerekli malzemeleri sağlamaktadır.

Çimsa, gri çimentonun yanısıra ürettiği beyaz çimento ve kalsiyum alüminat çimentosu gibi özel ürünlerle de inovasyon konusunda Türkiye’de çimento ve yapı malzemeleri sektörüne öncülük etmektedir. Tüm paydaşlarına değer yaratan ve karlı büyümeye odaklanan Çimsa, bunu gelecekte de sürdürmeyi hedeflemektedir.

Detaylı bilgi için: www.cimsa.com.tr