Maltepe Rönesans Karma Projesinde (TEKNOVİNÇ) ve (RÖNESANS G.Y.O.) İŞ Birliği!

POTAIN kule vinçlerin ve STROS dış cephe malzeme ve personel asansörlerinin satış, pazarlama ve satış sonrası hizmetlerini 30 yıldır yürütmekte olan TeknoVinç, Maltepe’de yükselen Rönesans Karma Projesi inşaatında, 4’ü farklı modelden oluşan toplam 5 adet Potain kule vinç ile yer alıyor. Projede, 2 adet MCT 178, 1 adet MCT 205, 1 adet MC 205B ve 1 adet MCT 88 model kule vinç aktif olarak hizmet veriyor.

Haziran 2015 tarihinde başlanarak peyder pey devreye alınan kule vinçler, AVM ve konut bloğunun inşasında projeye destek veriyor. Rönesans Karma Projesinde yer alan 3 adet Potain kule vinç, hiçbir yatay ankraj bağlantısı olmadan serbest yükseklikte (h=67,6m) projeye entegre edilerek, zaman ve maliyetten tasarruf edilmesini sağlıyor.

Kule vinç mühendisliği hizmeti konusunda Türkiye’de birçok ilke imza atan TeknoVinç, Maltepe Rönesans Karma Projesinde de( konut bloğunda ) 1 adet MC 205 B model kule vincin binanın dışından, 1 adet MCT 88 model kule vincin ise binanın içinden tırmanarak yükselmesini sağlıyor.

Üç farklı yaşam alanının bünyesinde birleştiren ve Maltepe’de yükselen Karma kullanım projesinin 2017 yılında tamamlanması planlanıyor.