(Baumit) 10. yılını YAPI FUARI’nda kutluyor!

Türkiye’de 10.yılını kutlayan Baumit için yeni uygulamaları ve ürünleri ile projelere kapsamlı bir içerikle Yapı Fuarı’nda. Özellikle Baumit’in yeni geliştirilen ısı yalıtım sistemi Power Sistem, değişen zorlu iklim koşullarına dayanımı ile sektör profesyonellerinden ilgi görüyor.

Baumit, Türkiye pazarına girdiği günden bu yana katılım gerçekleştirdiği Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’da yeni ürün ve uygulamaları ile göz dolduruyor. Her yıl sektörde büyük adımlarla ilerleyerek on yılı geride bırakan Baumit, fuarda projelere tasarruf sağlayan yeni uygulaması, değişen iklim koşullarına yanıt veren yeni ısı yalıtım sistemi, dış cepheler için dekoratif kaplamaları ve boyalarını tanıtıyor.

Dış cepheler daha güvenli, renkli ve dokulu

Baumit İnovasyon Merkezi, zorlu iklim değişikliklerine yanıt vermek adına yeni ürünler geliştiriyor. Avrupa ile eş zamanlı Türkiye’de de pazara sunulan Power Sistem, dış cephe ısı yalıtımı konusunda önemli bir ihtiyaca yanıt veriyor. Fuarda ilk kez tanıtılan sistem, yüksek darbe dayanımlı, cephelerde elastikiyet sağlayan bir ürün. Özellikle fazla dolu ve yağış alan soğuk iklim bölgelerinde yüksek performans sağlayacak olan Power Sistem, okul, kreş veya oyun alanları gibi direkt darbelere maruz kalan cephelerde, garaj ve otopark gibi araç çarpmalarına maruz kalan alanlarda, kamu binaları ve apartman girişlerinde tercih edilebilecek ideal bir ürün olarak gösteriliyor.

Projelere güvenlik ve tasarruf, çevreyi korumaya özen

Baumit’in önemle üzerinde durduğu konulardan biri de 2016 yılında başlattığı projelere silo ile ürün sevkiyatı. Sıva, şap, kendinden seviye alan şap, ısı yalıtım yapıştırma ve sıva harçları için başlatılan silo ile sevkiyat sayesinde projelere hız, zaman, işçilik ve depolama alanlarında tasarruf gibi büyük avantajlar yaratılıyor. Silo sevkiyatı ile ürün ambalajlama ve kağıt kullanımının ortadan kaldırılması ile doğanın korunmasına yönelik de katkı sağlanmış oluyor.