Türkiye GAZBETON Üreticilerinin Ankara’da FARK YARATAN GECESİ!

Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği (TGÜB) 25. Kuruluş Yılı etkinlikleri kapsamında İstanbul’dan sonra Ankara’da bir gece düzenledi. Türkiye Gazbeton sektörünün bir araya geldiği geceye Kamu Kurum/Kuruluşları da üst düzeyde katılım gerçekleştirdi. Aynı gün gerçekleşen olağan TGÜB Genel Kurulu ile TGÜB Yönetim Kurulu Başkanlığını Levent Akgerman devraldı.

Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği (TGÜB) 25. Kuruluş Yılı’nı Ankara’da kutladı. Türkiye Gazbeton sektörünün bir araya geldiği gecede Kamu Kurum ve Kuruluşları, üniversiteler, sanayi dünyası, inşaat sektörü, mimarlar ve STK temsilcilerinden oluşan seçkin davetliler yer aldı.

Ankara Palas’ta gerçekleşen gecede, gazbetonun Türkiye’de üretiminde ve gazbeton sektörünün gelişiminde öncü ve lider rol oynayan sektörün duayenlerinden Türk Ytong kurucusu Bülent Demiren ve AKG Gazbeton kurucusu Öner Akgerman’a TGÜB tarafından “Fark Yaratan Liderler” Ödülleri verildi.1462448951_ALI_7826

Gecenin açılış konuşmasını yapan TGÜB Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akgerman; “Gazbeton sektörü son yıllarda önemli ilerlemeler kaydetti. 25 yıl önce iki öncü sanayicinin liderliğiyle kurulan TGÜB bugün bizi Avrupa liderliğine taşıyor. İstanbul’da gerçekleştirdiğimiz 25. Kuruluş Yılı etkinliklerinde 2014 verileri kapsamında Türkiye’nin yaklaşık 4.8 milyon metreküp üretim hacmiyle Avrupa gazbeton lideri olduğunu duyurmuştuk. Avrupa Gazbeton Birliği (EAACA) tarafından güncellenen 2015 rakamlarında ise Türkiye %10 büyüyerek üretim kapasitesini 5.2 milyon metreküpe çıkardı. Böylece Avrupa Liderliğimizi geliştirerek koruduk. Gerek üretim kapasiteleri gerekse Ar-Ge konusunda Avrupa’da örnek gösteriİiyoruz. Türkiye’de bu denli başarı gösteren bir başka sektör bulmak zor. Bu başarılar birliğin seçkin üyeleri ve üyelerin etik ve uyumlu çalışması ile gerçekleşiyor. 25. yılımızı kutladığımız bu gecede bende tüm üyelerimize sağladıkları katkılar nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.

TGÜB 25. Kuruluş Yılı için düzenlenen yarışma ile belirlenen fotoğrafların sergilendiği Fark Yaratan Yapılar Fotoğraf Sergisi’nin davetlileri karşıladığı organizasyon, büyük aile fotoğrafının çekilmesiyle son buldu.

TGÜB Yeni Başkanını Seçti

  1. Kuruluş Yılı Ankara organizasyonu ile aynı gün içinde düzenlenen TGÜB 25. OlağanGenel Kurulunda görev değişimi yaşandı. TGÜB Yönetim Kurulu Başkanlığını bundan sonra AKG Gazbeton Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akgerman yürütecek. Görevi Türk Ytong CEO’su Fethi Hinginar’dan devralan Levent Akgerman iki yıl boyunca TGÜB Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenecek.

Levent Akgerman Kimdir ?

Evli ve iki çocuk babası olan Akgerman, AKG Gazbeton İşletmeleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir. EGİAD, İMSAD ve DEİK’te başkan ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulunan Akgerman, TGÜB Yönetim Kurulu Başkanlığının yanı sıra Batı Anadolu Sanayici ve İşadamları Derneği – BASİFED Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de üstlenmektedir.

Levent Akgerman
Levent Akgerman

TGÜB Hakkında

Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği (TGÜB), ülkemizde gazbeton sektörünün gelişmesi ve dayanışmasının sağlanması amacıyla 1990 yılında kurulmuş bir Sivil Toplum Kuruluşudur.

TGÜB, gazbeton sektörünün tek meslek örgütü olarak; sektör sorunlarına çözümler üretilmesi, ilgili yasa ve yönetmeliklerin düzenlenmesinde kamu kurumları ile ilişkilerin yürütülmesi, gazbetonla ilgili akademik araştırmalara destek verilmesi, ulusal ve uluslararası alanda gazbetonunun tanınırlık, bilinirlik ve kullanımının artırılması, kamu yararı gözetilerek; binaların çevre dostu, enerji verimli ve güvenli olmalarını sağlamak amacıyla uygun malzemelerin tüketiminin yaygınlaşması konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bu yıl 25. yılını kutlayan TGÜB’ün; AKG Gazbeton, BETONG Yapı, NUH Yapı ve Türk YTONG olmak üzere 4 üyesi bulunmaktadır. Üyeleri; Tekirdağ (2), İstanbul (2), İzmir, Bilecik, Antalya, Kırıkkale, Kocaeli ve Osmaniye’de olmak üzere toplam 10 fabrikada üretim yapmaktadırlar.