Tasarım Günleri İZMİR DESIGN DAYS – #izmirdeoluyor

Tasarım Günleri İzmir Design Days, büyük vaatlerden önce gerçekçi çerçeveler çizmek için bir durum tespiti yapmayı amaçlayan bir BAŞLANGIÇ etkinliği.

Pratiklerini İzmir’in moda, mimarlık, endüstriyel tasarım, iletişim tasarımı, teknoloji tasarımı, film tasarımı alanlarında devam ettiren, PechaKucha Night İzmir #izmirdeoluyor ağındaki yaratıcı karakterlerin moderatörlüğünde gerçekleşecek YEREL FIRSATLAR’a dair tartışmaların yanında, yerel fırsatları farklı ülkelerin bağlamında deşen yabancı konukları ağırlayacak olan Tasarım Günleri İzmir, film gösterimleri, söyleşiler, PechaKucha Night İzmir, sergiler ve tasarım forumu etkinlikleri ile tüm haftaya yayılan bir içeriğe sahip.

İzmirliler, Filmed by Bike Oregon Film Festivali’nin kısa fimlerinden ve La Reine bicyclette The Bicycle Queen bisiklet filmlerini izleme fırsatı bulacaklar.

Hafta boyunca İzmir Fransız Kültür Merkezi’nin desteği ile Francesco Cingolani (FR), İsveç İstanbul Büyükelçiliği’nin desteği ile Jenny Nordberg (SW) ve Play Without Borders (SW) İzmir’de konuğumuz olacak ve yaptıkları işleri sunacaklar.

Play Without Borders (SW) ekibi, Tarih Tasarım Atölyesi’nin desteği ile Basmane bölgesinde atölye çalışması gerçekleştirecek.

Erken Cumhuriyet döneminin en önemli işlerini üretmiş İhap Hulusi’nin afişlerinin yeniden basımlarından oluşacak bir sergi de hafta boyunca ziyarete açık olacak.

Aynı hafta İzmir Fransız Kültür Merkezi’nin girişimi ile İzmir’e gelen FUTUROTEXTILES MIX sergisi açılışı gerçekleşecek.

Haftasonu Yerel Fırsatlara dair tartışmalar, İzmir Mimarlık Merkezi’nde Nazlı Terzioğlu (Moda), Can Güvenir (Endüstriyel Tasarım), Noyan Vural (Mimarlık), Kerem Odabaşı (Teknoloji Tasarımı), Sevcan NOBON YEREL FIRSATLAR – LOCAL OPPORTUNITIES H. Cenk Dereli Sönmez (Film Tasarımı), Ömer Durmaz (İletişim Tasarımı) moderatörlüğünde, İzmir’deki farklı tasarım alanlarından paydaşların katılımıyla yapılacak.

Etkinlik, İzmir Mimarlık Merkezi, Originn Co-Working, İsveç Büyükelçiliği, Fransız Kültür Merkezi İzmir, İzmir Tarih Tasarım Atölyesi’nin desteği ile NOBON ve Randevu tarafından organize ediliyor.


Program

23.05 – gösterim – screening – fransız kültür merkezi

Bisiklet Filmleri – Bike Movies

24.05 – seminar – Originn Co-Working

Jenny Nordberg

Francesco Cingolani

25.05 – event – Container Hall

PechaKucha Night İzmir vol.13

26.05 – sergi – exhibition – Originn Co-Working

İhap Hulusi

27.05 – sergi – exhibition – Kültürpark

Futurotextiles Mix

28-29.05 – seminar & forum – İzmir Mimarlık Merkezi

Play Without Borders

Tasarım Forumu – Design Forum


00_PROGRAM