(Şişecam Düzcam)’ın Düzenlediği GÜRÜLTÜ FARKINDALIĞI GÜNÜ KONFERANSI’nda Ünlü Mimarlar Bir Araya Geldi

Dünyanın en büyük düzcam üreticilerinden Şişecam Düzcam, Uluslararası Gürültü Farkındalığı Günü’ne özel düzenlediği konferans kapsamında ünlü mimarlar bir araya geldi. ‘Mimarlar Gürültüyü Tartışıyor’ adlı konferans, Şişecam Düzcam’ın ev sahipliğinde 27 Nisan tarihinde tüm dünyada gürültünün insan sağlığı üzerinde yarattığı olumsuz etkilere dikkat çekmek ve farkındalığı artırmak adına hayata geçirildi.

Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren ve dünyanın en büyük düzcam üreticilerinden olan Şişecam Düzcam, tüm dünyada gürültü kirliliğine dikkat çekmek için 27 Nisan tarihinde Yapı-Endüstri Merkezi’nde ‘Gürültü Farkındalığı Günü’ne özel konferans düzenledi. Ünlü mimarların katılımıyla Şişecam Düzcam’ın ev sahipliğinde düzenlenen konferansta katılımcılar gürültü kontrolü konusunda bilgilendirilerek, gürültü konusuna alanında uzman mimarlar ile dikkat çekildi.

Ünlü mimarlar konferansta bir araya geldi

27 Nisan Uluslararası Gürültü Farkındalığı Günü’nde düzenlenen ‘Mimarlar Gürültüyü Tartışıyor’ konferansına ODTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arzu Gönenç Sorguç, Öncüoğlu Mimarlık Yönetim Kurulu Üyesi Önder Kaya, Yazgan Mimarlık Kurucu Ortağı Kerem Yazgan ve Suyabatmaz Demirel Mimarlık Kurucu Ortağı Hakan Demirel, gürültüyü farklı bakış açılarıyla değerlendirerek masaya yatırdı.

Prof Dr. Arzu Gönenç Sorguç’un, “ses kavramı” “ses yalıtımının tasarımdaki önemi” “gürültünün insanın sağlığı üzerinde yarattığı olumsuz etkiler” gibi konularla ilgili bilgi paylaştığı konferans kapsamında, konuşma yapan ünlü mimarlar da yaşam konforu için tasarım süreçlerinde gürültü kontrolünün önemi, cephelerde gürültü kontrolü ile ilgili mimari yaklaşımlarını ses, mekan, malzeme, insan ilişkisi üzerinden aktarma fırsatı buldu.

Şişecam Düzcam, Şişecam Akustik Lamine Camları ile gürültü kontrolü sağlıyor

Gürültü kontrolü ile ilgili farkındalığı artırmak isteyen Şişecam Düzcam, “Mimarlar Gürültüyü Tartışıyor” konferansı ile şehirleşmenin gereği her geçen gün artan çevresel gürültünün insanlar üzerinde yarattığı fizyolojik ve psikolojik olumsuzlukların altını çizdi. Şişecam Düzcam, ürettiği ileri teknoloji Şişecam Akustik Lamine Camlarla çevresel gürültünün binaların içerisine girişini azaltarak gürültünün yarattığı olumsuz etkileri en aza indirip bireylerin yaşam kalitesini artırıyor.

Etkinlik ve konuşmacılar hakkında detaylı bilgi için: www.yemetkinlik.com/gurultugunu1461941399_Ebru_Sapoglu


Şişecam Düzcam Hakkında

Cam sektörünün global oyuncusu konumundaki Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, Türkiye düzcam pazarının lideri ve Avrupa’nın en büyük iki üreticisinden biri konumundadır. Bugün Türkiye’de Kırklareli, Mersin, Bursa, Ankara yurtdışında ise Bulgaristan, Romanya, Almanya, Slovakya, Macaristan, Rusya, Hindistan ve Mısır olmak üzere toplam 9 farklı ülkede üretim yapan Şişecam Düzcam,Avrupa’da 2’nci, dünyada ise 5’inci büyük düzcam üreticisidir.

“Temel camlar” (düzcam, buzlu cam, ayna, lamine cam, kaplamalı cam, mimari projelere yönelik camlar), “otomotiv camları”, “enerji camları” ve “beyaz eşya camları” olmak üzere dört ana ürün grubunda faaliyet gösteren Şişecam Düzcam inşaat, otomotiv, enerji, beyaz eşya, mobilya ve tarım gibi birçok sektöre girdi sağlamaktadır.

Şişecam Düzcam hedeflediği pazarlarda müşteri ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan nitelikli ve kaliteli ürünleri, sürekli gelişen teknolojisi ve çevrenin korunması bağlamında enerji tasarrufuna yönelik çalışmalarıyla rekabet gücünü artırarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Detaylı bilgi için www.sisecamduzcam.comPrint