(Rigips)’ten “DALGA DALGA DEĞİŞİM” Hedefleri…

Türkiye’de 2001 yılından bu yana yapı malzemeleri sektöründe, yapı alçıları, duvar ve asma tavan sistemleri konularında faaliyet gösteren Saint-Gobain Rigips Türkiye, “Dalga Dalga Değişim” temalı bayi toplantısını 18-19 Mart tarihlerinde Antalya Royal Holiday Palace’ta düzenlenen bir organizasyonla gerçekleştirdi. Bayi toplantısı kapsamında gala gecesinin de düzenlendiği etkinlikte bölge ciro birincisi bayilere ödülleri takdim edildi.

Alçı sektöründe Türkiye’de uzun yıllardır faaliyet gösteren Rigips’in “Dalga Dalga Değişim” teması altında değişim ve gelişim hedeflerini paylaştığı bayi toplantısı 18-20 Mart tarihlerinde Antalya Royal Holiday Palace’ta gerçekleşti. 18 Mart Cuma günü açılış kokteyli ile başlayan bayi toplantısı, 19 Mart Cumartesi gecesi gerçekleşen ödül töreni ve gala gecesiyle son buldu.

“Dalga Dalga Değişim” temalı bayi toplantısı Rigips Türkiye Genel Müdürü Mehmet Tunaman’ın “Dalga Dalga Değişim Hedeflerimiz” başlıklı konuşmasıyla başladı. Dünyada 60’tan fazla ülkede 4 ana sektörde faaliyet gösteren Saint-Gobain Grubu’nun 350 yılda ulaştığı seviyeden, Türkiye’de Rigips’in önemli kilometre taşlarına, kazanımlarına ve konuyla ilgili önemli noktalara değinen TunamanRigips’in değişim ve gelişim hedeflerinden de bahsetti. Konuşmanın ardından Rigips Türkiye İş Geliştirme ve Pazarlama Müdürü Faruk Akel’in, Rigips’in pazarda bugüne kadar kat ettiği yol ve bundan sonraki süreçte yapılacak yenilikler hakkında bilgiler verdiği “Dalga Dalga Değişim Hikayesi” adlı sunumunu, Ekonomist ve Akademisyen Prof. Dr. Emre Alkin’in “Ne Satıyorsan Sat ”ÇÖZÜM” Diye Sat…” başlıklı insana, bilgiye, teknolojiye, inovasyona ve çevreye yatırımın önemi, dünyada ve Türkiye’de büyümeye ilişkin veriler ve değer yaratmanın önemi hakkındaki konuşması takip etti. Toplantının ikinci oturumu Yuhay Mimarlık kurucusu Mimar Selim Yuhay’ın konuşmasıyla başladı. Yuhaykonuşmasında doğru çözümlerin inşa sağlığı ve mutluluğu üzerindeki etkisi ile sistem çözümlerinin mimarlara sağladığı yararlara değindi.

Rigips Türkiye Ülke Satış Müdürü Sedef Durukal’ın 2015 yılı değerlendirdiği, üretim, sevkiyat ve satış konularındaki gelişmeleri anlattığı ve Teknik Pazarlama Birim Yöneticisi Kubilay Büyüklü’nün proje detaylandırma, teknik satış geliştirme ve eğitim konularından bahsettiği sunumlarının ardından Rigips ürün yöneticileri Can Büyükkarave Demir Demirmen, önümüzdeki süreçte piyasaya çıkarılması planlanan iki yeni ürünü duyurdu. Ürünler hakkındaki bilgilerin bayi toplantısı katılımcılarına aktarılmasından sonra Rigips üst yönetimi tarafından “Rigips’le Biz Bize” paneli kapsamındakatılımcıların soruları yanıtlandı.

“Dalga Dalga Değişim” temalı bayi toplantısı etkinliğin son günü düzenlenen gala gecesi ve ödül töreniyle son buldu. Bölge ciro birincileri bayilere ödüllerinin takdim edildiği gece, orkestra ve dans gösterilerinin ardından İrem Derici’nin performansıyla sona erdi.

Saint-Gobain Rigips Türkiye Hakkında:

Saint-Gobain, inovatif malzemeler, yapı ürünleri, yapı malzemeleri dağıtımı ve paketleme ana iş kollarında faaliyet gösteren bir firmadır. Cam, boru, alçı ve alçı levha, yalıtım ürünleri, kaplama ürünleri ve yapı kimyasalları gibi malzemeleri üreten, işleyen ve dağıtımını yapan bir şirket olarak ham maddeleri, günlük yaşantımızın vazgeçilmez parçaları olan ürünlere dönüştürmekte ve geleceğin malzemelerini geliştirmek üzere çalışmalar yapmaktadır. Saint-Gobain Grubu şirketleri, 170.000’den fazla çalışanı ile 66’dan fazla ülkede faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde liderlik vizyonunu göstermektedir.

2001 yılından bu yana Rigips, Türkiye’de yapı alçıları, endüstriyel alçılar, duvar ve asma tavan sistemleri alanında hizmet vermektedir. Rigips’in genel müdürlüğü, üretim tesisleri ve alçı ocakları Ankara’dadır. Firmanın müşterilerin ihtiyaçlarını yakından takip etmek ve taleplere daha hızlı cevap verebilmek için İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Samsun’da satış ofisleri bulunmaktadır. Üretiminin her aşamasında uyguladığı güvence sistemiyle kaliteden ödün vermeyen Rigips, uluslararası standartlarda üretim yapan büyük bir firmadır.