(PonceBloc), Dünya Su Günü’nde POMZANIN ÖZELLİKLERİNE vurgu yapıyor…

Yeni nesil duvar bloğu PonceBloc, Dünya Su Günü’nde pomzanın su tutma özelliklerine, doğal ve çevreci yapısına dikkat çekiyor:

Pomza, volkanik lavların ani soğuması sonrasında süngerimsi bir yapıda meydana gelen bol gözenekli minerallerce zengin bir materyaldir. Fiziksel ve kimyasal özelliklerinden dolayı da tarımda eşsiz yararlar sağlamaktadır.

Bu yararların en başında su tutma özelliği gelmektedir. Kuraklık sorunu olan yerlerde, yüksek su tutma özelliği ile sulama miktarlarının azaltılması sağlanmaktadır.

Ayrıca toprak ile karışım yapıldığında, pomzanın gözenekli yapısından dolayı bitkiye verilmiş olan tüm besin, gübre, su ve vb. olan her şeyi yapısında hapseder ve yavaş bir salınım ile bitkiye aktarır. Ve bundan dolayıda gece ve gündüz ani soğumalardan kaynaklı olan süreçte bitkiyi ısı stresinden korur. Ayrıca uzun yıllar toprak altında formunu bozmadan koruyabilir.

Temini kolay ve ucuzdur. Ülkemizde az SU çok VERİM istenilen tüm topraklarda karışım yapılarak, pomza güvenli bir şekilde kullanılmaktadır.

Üstün ses ve ısı yalıtım performansı, sağladığı kolay uygulama imkanı ve uzun yapı ömrüyle kullanımı kolay ve çevreye duyarlı bir malzeme olan PonceBloc, yapılarda pomza taşının kullanımını teşvik ediyor.12891065_2016000078624199_6609097707902560080_o