(Nurus), iF Product Design Award’dan bir ödül daha kazandı!

Nurus’un Martin Ballendat imzalı sağlıklı oturmayı destekleyen çalışma koltuğu Uneo, Türkiye’ye yeni bir prestijli ödül daha kazandırdı. Uneo, Red Dot Product Design Award 2015, German Design Award 2016 Special Mention ve Good Design ödüllerinin ardından IF Product Design Awards ödülünün sahibi oldu.

Türkiye’nin öncü profesyonel mobilya üreticisi Nurus’un modern stil sahibi çalışma koltuğu Uneo, tasarımıyla bir kez daha ödüllendirildi. Kullanıcısıyla iletişim kuran Uneo, IF Product Design Awards’ın sahibi oldu.

Nurus yeni başarısıyla, 1999 yılından bugüne kazandığı 50’yi aşkın uluslararası tasarım ödülüne bir yenisini ekledi ve zamansız tasarımlara sahip olduğunu bir kez daha kanıtladı.

IF Product Design ve Red Dot Product Design Award’ı Türkiye’ye ilk kez getiren, uluslararası alanda 50’yi aşkın ödüle sahip olan Nurus, yeni tasarım ödülüyle sektöründeki kreatif başarısını bir kez daha sergilemiş oldu.1457509061_German_Design_Council_1

Kullanıcısıyla iletişim kuran çalışma koltuğu

Dünyaca ünlü tasarımcı Martin Ballendat’ın Nurus için tasarladığı Uneo, Dyna-Support Plus® mekanizması sayesinde kullanıcısıyla iletişim kuruyor. 45-120 kg’a kadar vücut ağırlığına hızla uyum sağlamasının yanı sıra ayarlanabilir bel desteğine de sahip olan Uneo, böylece sağlıklı ve konforlu bir oturma sağlarken kişiye özel ayar yapabilme olanağı da sunuyor.

İskeleti ile kolçakları tek parça halinde üretilen Uneo çalışma koltuğunun kolçakları omuz genişliğine göre ayarlanabilirken, vücut ağırlığının dengeli bir şekilde dağılmasını sağlıyor. Böylece omuzlarda ve boyunda oluşan yorgunluğu azaltarak daha rahat bir çalışma ortamı sunuyor. Uneo, renk seçenekleriyle göze hitap ederken, teknolojik kumaşıyla da uzun ömürlü kullanım sağlıyor.

Kazananların Ekim ayında açıklandığı German Design Award 2016’da ise ödüller geçtiğimiz hafta yapılan törenle sahiplerine verildi. Törene Nurus adına Yönetim Kurulu Üyesi ve Nurus Design Lab Kurucu Yöneticisi Renan Gökyay ve Uneo’nun tasarımcısı Martin Ballendat katıldı. If Design Award ödülleri ise geçen hafta düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Törene Nurus adına Almanya Satış Yöneticisi Heike Abouchikhi katıldı.1457509064_German_Design_Council_2


 

Nurus Hakkında

1927 yılında kurulan Türkiye’nin öncü mobilya üreticilerinden Nurus, bugün 30’dan fazla ülkede 40’ı aşkın bayisi ile faaliyet gösteriyor. Nurus, ofis yaşamında motivasyonu öncelikli kılarak, kullanıcıyı merkezine alan tasarım odaklı çözümleriyle firmaların çalışan verimliliğini artırmasına yardımcı oluyor. Çevreye karşı olumsuz etkileri en aza indirmeyi hedefleyen Nurus, tedarikten üretime, paketlemeden teslimata kadar her aşamada çalışmalarını hassasiyetle sürdürüyor. Entegre proje yönetimi ve lojistik hizmetleri başlıkları altında geliştirdiği Nurus Digital Chain® süreç yönetimi sistemiyle kaliteli üretimin yanında enerjiyi en verimli şekilde kullanmaya özen gösteriyor. Ulusal ve uluslararası platformlarda pek çok prestijli tasarım ödülüne layık görülen Nurus, tasarıma olan inancı ve yatırımları ile Türk endüstriyel tasarımının küresel pazardaki gelişiminde büyük rol üstleniyor.