(Crate and Barrel)’ın tasarımcılarını tanımaya, Blake Tovin ile devam ediyoruz…

Crate and Barrel için uzun yıllardır tasarım yapan 50’yi aşkın yetenekli sanatçı ve tasarımcının birbirinden özel ve işlevsel ürünleri, stil ve dekorasyon tutkunlarını çağırıyor. Tasarımla iç içe yolculuğumuza, çocukluğundan beri hatırlayabildiği tek şey “üretme ve yaratma arzusu” olan Amerikalı tasarımcı Blake Tovin ve Crate and Barrel için tasarladığı ürünler ile devam ediyoruz.

Blake Tovin: “Tasarımı her zaman temel öğelerine indirgemeye çalışıyor ve süslerden kaçınarak, abartısız ve birlikte yaşanması kolay ürünler yaratmak için malzemelere ve sonuçlara odaklanıyorum.”

Crate and Barrel için tasarladığı ürünlerde, ceviz, meşe, mango ağacı, masif ve maun gibi farklı türdeki ahşapların kullanımına ağırlık veren Blake Tovin’in sehpadan büfeye, mutfak masasından bar dolabına, yatak odası mobilyalarından kitaplığa kadar uzanan geniş ürün yelpazesi, şıklıkla fonksiyonelliği birleştirerek evlerde pratik çözümler sunuyor.

Ofis ve çalışma alanları için farklı tarzlarda birçok tasarımı bulunan Tovin, fonksiyonel çekmece ve rafları ile yerden tasarruf etmenizi sağlayan Clarke çalışma masası ile klasik mobilyaya yeni bir boyut kazandırıyor. Ceviz ağacından üretilen Kendall kitaplık, çalışma masası ve kesondan oluşan serisinde, modern ve zamansız mobilyanın çağdaş detaylarla süslenmesi göze çarpıyor.

Yatak odaları için de çarpıcı seriler üreten tasarımcı, mango ağacının doğal güzelliğini eskitilmiş espresso ve tütün rengi tonlarıyla birleştirdiği Forstyh serisindeki yatak odası, komodin, 4-6 veya 8 çekmeceli şifonyer alternatifiyle sadeliği ve işlevselliği ustaca bir arada sunuyor. Beyaz ve antrasit renk seçenekleriyle yatak odalarının tamamlayıcısı olmaya aday Arch oval komodin ve şifonyerler ise klasik Cottage tarzını güncel, ferah ve sıcak bir şekilde yorumluyor.

Blake Tovin’ın Crate and Barrel için yaptığı özel tasarımları arasında, farklı malzeme kullanımı ile en dikkat çeken ürünlerden biri ise şüphesiz; zamansız ve seçkin görünümüyle,gri-beyaz damarlı Carrara mermerinden yapılan French Kitchen mutfak adası…

Philadelphia Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden mezun olan ve tasarımlarını uluslararası boyutlara taşımadan önce, müşterileri ve galeriler için el yapımı mobilya ve aksesuarlar üretmeye başlayan Blake Tovin, 1992 yılında ise hayallerini gerçekleştirerek New York’taki Tovin Design Limited tasarım stüdyosunu kurdu.

Blake Tovin tarafından Crate and Barrel’a özel, evin her alanı için tasarlanan ürünler, tüm stil tutkunlarını Zorlu Center, Akasya Acıbadem, İstinyePark, Ankara Next Level mağazalarında ve www.crateandbarrel.com.tr adresinde bekliyor.


 

Crate and Barrel Hakkında:

Kurulduğu 1962 yılından beri Avrupa ve Amerika’da atölye ve üreticilerden oluşan geniş bir tedarikçi ağına sahip olan Crate and Barrel, modern ev tasarım ürünlerini; özenli ve özgün bir şekilde sunarak müşterilerine ilham veren dünya çapında bir markadır. 54 yıllık global tecrübesiyle Crate and Barrel, dekorasyon ve ev aksesuarı sektörünün öncü markası olarak, müşterilerine benzersiz müşteri deneyimi sunmaktadır.