Beton Kano Yarışması

Günümüzde spor ve eğlence maksadıyla kullanılan kanolar, çoğunlukla sert ağaçtan, kalıplanmış plastikten ya da alüminyumdan yapılır. Mühendisliğe Hazırlık Kulübü tarafından düzenlenen “Beton Kano Yarışları” ise spor ve eğlence dalında yeni bir soluk olarak karşımıza çıkacaktır.

Yarışma takımlar halinde katılım olacaktır ve takımlar en az 5 en fazla 10 kişiden oluşacaktır. Her takımda en az 2 inşaat mühendisi olması kaidesiyle yarışmaya katılım lisans ve yüksek lisans tüm mühendislik öğrencilerine açıktır. Takımlar tüm giderleri için kendi sponsorlarını bulacaklardır. Belirtilen süreçte beton kanonun tasarımı ve mühendislik hesaplamaları yapılıp 14-15 Mayısta kanolar yüzdürülecek aşamaya getirilmelidir. Yarışmanın puanlanması toplamda 4 aşamadan oluşacaktır:

  • Tasarım Raporu(%25)
  • Sunum(%25)
  • Final Ürünü Estetik Değerlendirmesi (%25)
  • Sürat ve Dayanıklılık Yarışları (%25)

Yarışmalar, İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa yerleşkesinde yer alan Gölet’de gerçekleşecektir. Beton kano yarışlarının yanı sıra düzenlenecek yan etkinlikler ile etkinlik festival havasında gerçekleşecek ve keyifli dakikalar geçirilecek.

Aranızda “Beton suda yüzer mi ?” diye soranları duyar gibiyiz. Bu sorunun cevabını eğlenerek öğrenmek ve betonun limitlerini keşfetmek için ekibini topla ve başvuruları kaçırmayın…

Başvuru ve ayrıntılı bilgiler için ”concretecanoe.itumhk.com” internet adresinden takipte kalınız.Beton Kano broşür arka