KoruFlorya, (Buderus) ile ısınıyor!

Buderus, her türlü ihtiyaca yönelik çözümler içeren geniş ürün gamıyla ‘Aile Rezidans ve Yaşam Merkezi’ fikri üzerine inşa edilen KoruFlorya’nın ısıtma sistemlerinde kullanılan kazan ve brülörlerini tedarik etti.

Projenin konut bölümünde 3 adet Buderus SB825L yer tipi yoğuşmalı kazan ve Elco Brülörler tercih edildi. %95 oranında verimlilik değeriyle dikkat çeken Buderus Logano SB825L serisi yer tipi yoğuşmalı kazanlar, üç geçişli silindirik konstrüksiyona sahip bulunuyor. Üç tam geçiş ve geniş ısı transfer yüzeyleri sayesinde, yüksek su sıcaklıklarında bile en yüksek verimle çalışıyor. Ayrıca su ile soğutulan arka duman sandığı ve yüksek sayıdaki duman boruları ile büyük bir ısı transfer yüzeyine sahip bulunuyor. Bu nedenle bakım-temizlik işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla türbülatör kullanımına ihtiyaç duymuyor.

Elco brülörler ise hafif ve kompakt yapısı, farklı namlu uzunlukları seçenekleriyle sökülmeden servis sağlanabilmesi nedeniyle tercih ediliyor. Bal peteği şeklinde özel malzemeden yapılmış hava giriş ağzı ve polipropilen kapağı sayesinde ise en düşük ses düzeyini sağlıyor.

Alışveriş merkezi için 5 adet Buderus yoğuşmalı kazan kullanıldı

KoruFlorya projesinin alışveriş merkezi bölümünde toplam 5 adet 620 kW GB402 Buderus yer tipi yoğuşmalı kazan tercih edilirken, enerji verimliliği ve performans kirterleri dikkate alındı.

Buderus Logano plus GB402 yer tipi yoğuşmalı kazanlar, sınıfındaki rakiplerine düşük yakıt tüketimi ve maksimum verimlilik sunuyor. Korozyona dayanıklı özel Mg-Al-Si alaşımı eşanjör ile baca gazı sıcaklıklarını düşürürken, su buharı yoğuşturularak baca gazının içindeki enerji de kullanılıyor. Gaz yakıtla çalışan kazana entegre; modüler ön karışımlı, %20-100 geniş modülasyon aralığına sahip brülör ve akıllı ateşleme sisteminin yanı sıra %110’a varan kullanma verimliliğiyle öne çıkıyor.

Ayrıca, işletim sürecinde 60 dB(A)’den daha az ses seviyesiyle çalışabilen Logano plus GB402, minimum su debisi zorunluluğu ve dönüş suyu sıcaklık sınırı gibi işletim şartlarına sahip olmaması sayesinde kullanıcılara büyük işletim kolaylığı sağlıyor.


 

Bosch Termoteknik Hakkında

Bosch Termoteknik, enerji verimli ısıtma sistemleri ile sıcak su çözümlerinde Avrupa’nın lider tedarikçisidir. 2014 yılında yaklaşık 13.400 çalışan ile 3,1 milyar Avro’luk (Yüzde 67’si Almanya dışında) ciro gerçekleştirilmiştir. Bosch Termoteknik, birçok güçlü uluslararası ve yerel markaya sahip olup, Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya ülkelerinde çeşitlendirilmiş ürün gamıyla üretim yapmaktadır.

Bosch Grubu, dünyanın önde gelen teknoloji ve hizmet tedarikçisidir. Dünya genelinde 360 bini aşkın çalışanıyla 2014 yılında 49 milyar Euro’luk satış gerçekleştirmiştir. Bosch Grubu; Mobilite Çözümleri, Sanayi Teknolojileri, Enerji ve Bina Teknolojileri ve Dayanıklı Tüketim Malları olmak üzere 4 ana sektörde faaliyet göstermektedir. Bosch Grubu, Robert Bosch GmbH ve 50’nin üzerinde ülkedeki 360’dan fazla bağlı bölgesel şirketinden oluşmaktadır. Satış ve servis ortakları da dâhil edildiğinde, Bosch yaklaşık 150 ülkede temsil edilmektedir. Bu dünya çapındaki gelişme; üretim ve satış ağı daha fazla büyüme için temel oluşturmaktadır. Bosch, 2014 yılında dünya çapında 4.600 patent başvurusunda bulunmuştur. Bosch Grubu etkileyici ürün ve hizmetler tasarlayarak, hem inovatif hem de faydalı çözümler sunarak yaşam kalitesini artırmayı amaçlamaktadır. Böylelikle, şirket dünyanın her yerinde ‘yaşam için teknoloji’ sunabilmektedir.

Daha fazla bilgiye internet üzerinde www.bosch.com.tr adresinden erişilebilir.