(Şişecam Düzcam), Gaziantep’te Öğrenciler ile Buluştu!

Dünyanın en büyük düzcam üreticilerinden Şişecam Düzcam, ‘Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması (UMÖB)’ kapsamında Gaziantep’te öğrenciler ile buluştu. Öğrenciler tarafından her yıl iki kez düzenlenen buluşmada Şişecam Düzcam, ‘Tasarımın Şeffaf Yüzü’ isimli bir de atölye çalışması düzenledi.

09.02.2016 – Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, Gaziantep’te öğrencilerle buluştu. Şişecam Düzcam, öğrenciler tarafından 1993 yılından bu yana, yılda 2 kez düzenlenen ‘Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması’nın (UMÖB) platin sponsoru oldu.

UMÖB etkinlikleri kapsamında 25 Ocak 2016 tarihinde bir de ‘’Tasarımın Şeffaf Yüzü’ isimli atölye çalışması düzenleyen Şişecam Düzcam, etkinlikte geleceğin mimarlarıyla; cam ürünleri ve uygulama alanlarını paylaştı. Ayrıca atölye kapsamında mimarlık bölümü öğrencilerinin cam ürünlerini tasarım çalışmalarında kullanmasına da olanak sağlayan Şişecam Düzcam, çeşitli projeler üretmelerine de olanak sağladı.

Şişcem Düzcam ‘Tasarımın Şeffaf Yüzü’ etkinliğinin son gününde ise ‘Tasarımın Şeffaf Yüzü: Cam’ konulu sunumunu Zeugma Müzesi’nde öğrencilerle birlikte gerçekleştirdi. Sunum sonrasında öğrenciler, Isıcam K düzeneğini ve cam numunelerini birebir test ederek Şişecam Düzcam ile ilgili daha detaylı bilgiye sahip oldular.


 

Şişecam Düzcam Hakkında

Cam sektörünün global oyuncusu konumundaki Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, Türkiye düzcam pazarının lideri ve Avrupa’nın en büyük iki üreticisinden biri konumundadır. Bugün Türkiye’de Kırklareli, Mersin, Bursa, Ankara yurtdışında ise Bulgaristan, Romanya, Almanya, Slovakya, Macaristan, Rusya, Hindistan ve Mısır olmak üzere toplam 9 farklı ülkede üretim yapan Şişecam Düzcam, Avrupa’da 2’nci, dünyada ise 5’inci büyük düzcam üreticisidir.

“Temel camlar” (düzcam, buzlu cam, ayna, lamine cam, kaplamalı cam, mimari projelere yönelik camlar), “otomotiv camları”, “enerji camları” ve “beyaz eşya camları” olmak üzere dört ana ürün grubunda faaliyet gösteren Şişecam Düzcam inşaat, otomotiv, enerji, beyaz eşya, mobilya ve tarım gibi birçok sektöre girdi sağlamaktadır.

Şişecam Düzcam hedeflediği pazarlarda müşteri ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan nitelikli ve kaliteli ürünleri, sürekli gelişen teknolojisi ve çevrenin korunması bağlamında enerji tasarrufuna yönelik çalışmalarıyla rekabet gücünü artırarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Daha fazla bilgi için:  www.sisecamduzcam.com