Olağanüstü hava koşullarına yüksek dayanım: (ACO) Polimer Beton Kanalları

ACO’nun dış yüzeylerin su drenajı için geliştirdiği Polimer Beton Kanalları, suyun sağlıklı bir şekilde toplanmasını amaçlarken; ürünlerin kolay taşınabilmesi ve hızlı montaj edilebilmesi zaman ve işçilikten, yüksek dayanım özelliği ise bakım maliyetlerinden tasarruf sağlıyor.

Muadili beton ürünlere alternatif olarak geliştirilen ACO Polimer Beton Kanalları, özel bileşenleri ve en yeni üretim teknolojileri ile üretiliyor. Betona göre daha hafif ve dayanıklı, aynı zamanda su geçirmez bir malzeme olan polimer betondan üretilen kanalların, uzun süre çok zor koşullarda kullanılabilme özelliği bulunuyor.

Kanalların su geçirmemesi ve suyun hızla kuruması, özellikle kış aylarında buzlanma nedeni ile oluşan hasarların önüne geçerek kullanılan ürünün yaşam ve etkinlik süresini uzatıyor. Polimer betonun bu yapısı aynı zamanda kanalların çok düşük sıcaklıklarda donma ve çatlama riskini de ortadan kaldırıyor.

ACO Polimer Beton Kanallarının sahip olduğu V kesiti ve pürüzsüz yüzeyi, suyun ve kirin hızla akışını sağlayarak kolay bir şekilde temizlenmesine imkan tanıyor. Bu özellik, bakım maliyetlerinin düşürülmesine yardımcı oluyor. Bakım maliyetlerini düşüren bir diğer özellik ise bir kişinin kolaylıkla taşıyabileceği kanal bloklarının, vidasız kilitleme sistemine sahip olması. Bu sistem sayesinde aynı zamanda su sızdırmazlığı da sağlanmış oluyor.

ACO Polimer Beton Kanalları, malzemenin geri dönüştürülebilir olması nedeni ile çevrenin korunması açısından önem taşıyor.


 

ACO Hakkında

ACO, Josef-Severin Ahlmann tarafından 1946’da kurulmuştur. Su Yönetimi Sistemleri konusunda dünya pazar lideridir. Yıllardır sadece önde gelen projeler değil, Olimpiyatlar, Formula 1 gibi önemli organizasyonlar ve dünyanın dört bir yanında havalimanları hep ACO’nunekspertizine güvenir. 40 ülkede (Avrupa, Amerika, Asya, Avustralya) 3.800’den fazla çalışanı bulunmaktadır ayrıca 12 ülkede 31 üretim tesisi vardır.

ACO Türkiye Hakkında

ACO, 2006’dan beri Türkiye’de faaliyet göstermeye başlamış ve birçok önemli projede yer almıştır. Kafkaslar ve Orta Asya’nın yönetimi Türkiye’den yapılmaktadır.