(Dekton by Cosentino) sunar: Daniel Germani’den the Chaos Console

Mimari ve tasarım amaçlı yenilikçi yüzey üretim ve dağıtımında dünyanın önde gelen firması Cosentino Group, mimar ve tasarımcı Daniel Germani ile bir işbirliği gerçekleştirdi. Bu çalışma ısmarlama tasarım mobilya alanında Dekton’un sonsuz potansiyelini ortaya koyuyor.

Daniel Germani
Daniel Germani

Daniel Germani Designs’ın Dekton ile birlikte oluşturduğu the Chaos Console ilhamını Grupo Austral’ın B.K.F. Chair’inden alıyor. Konsol, Dekton’un çarpıcı siyah ahşap görünümlü Ananke yüzeyini bükülmüş borudan oluşan yapıyla eşleştiriyor. Çelik borunun karmaşık ve grift kullanımı ile Dekton yüzeyin köşelerde açıların akıllıca uygulanması sayesinde ortaya çarpıcı bir eser çıkıyor. Dekton’un teknik özelliklerinden sonuna kadar yararlanan Daniel Germani the Chaos Console’u hem iç hem de dış mekanda kullanılmak üzere tasarladı. Çalışmayı değerlendiren Germani, “Cosentino ile çalışmak son derece ilham verici. Dekton’a özgü sofistike özellikler gerçekten sıradışı ve tasarımcılara potansiyel tasarımını hayal ederken sınırları düşünmeden hareket imkanı sunuyor. Bu malzemeyle her boyutta uygulama ve her mekanda kullanım söz konusu” dedi.

Chaos Console, Bükülmüş Çelik borular ve Dekton Ananke yüzey, 260 x 59 x 77 (cm)
Fotoğraf: Michael Woodall

 

Daniel Germani Hakkında
Daniel Germani Designs’ın yaratıcı direktörü ve kurucusu olan Daniel Germani, Buenos Aires Arjantin doğumludur. Mimarlık eğitimini tamamladıktan sonar 8 yıl boyunca Avrupa’da yaşamış ve çalışmış, çeşitli yaratıcı ve girişimci uğraşlarda bulundu. Halihazırda Phoenix Arizona’da yaşayan Germani özel mobilya tasarımı ve mimari renovasyona odaklanıyor. Daniel’in estetik anlayışı Bauhaus, Oscar Neimeyer, Le Corbusier, Mies and Frank Lloyd Wright etkisi altındadır ve basit bir felsefesi vardır: iyi bir Tasarım her zaman dürüst ve ilham verici olmalıdır. www.danielgermanidesigns.com


 

Dekton® by Cosentino Hakkında
Mimari ve tasarım dünyasında iç ve dış alan kaplamalarında global liderliği hedefleyen ultra-ince Dekton® yüzeyleri, yüzey teknolojilerinde yeni ve inovatif bir kategori açıyor. 128 milyon Euro’luk yatırımla ve 22 bin saatlik araştırma ve geliştirme sonucunda ortaya çıkan yüzeyler mimar ve tasarımcılar için mükemmel bir malzemedir.

Dekton® cam, porselen ve kuvars malzemelerin karışımından üretilen sofistike bir malzemedir. Geniş boyutlarda (320cm x 144cm) ve farklı inceliklerde (0,8cm, 1,2cm ve 2cm) üretilen malzemenin diğer teknik özellikleri aşağıdadır:

 • Yüksek mekanik direnç
 • Ateşe ve ısıya dayanıklılık
 • Yüksek çizilme direnci
 • Yüksek ultraviyole ışın direnci
 • Yüksek hidroliz direnci
 • Düşük su emilimi
 • Yüksek renk stabilitesi
 • Yüksek boyut stabilitesi
 • Yüksek abrazyon direnci
 • Yüksek boyanma direnci
 • Donma ve çözülme direnci

Bu üstün teknik özellikler Cosentino Group Ar-Ge’si tarafından geliştirilen “Parça Külçeleme Teknolojisi”nin bir sonucudur. Bu ultra inceltici uygulama teknolojisi sayesinde Dekton® devrim niteliğindeki farklı uygulamalara imkan veren, düşük bakım maliyetli ve uzun ömürlü bir üründür. www.dekton.com