TSMD Mimarlık Öğrencileri Proje Sergisi ”Basamaklar”ın ikincisine (TSMD Mimarlık Merkezi) yine ev sahipliği yapıyor.

Türk Serbest Mimarlar Derneği tarafından ikincisi düzenlenen TSMD Mimarlık Öğrencileri Proje Sergisi “Basamaklar 2015” Metapan’ın desteği ile ve Serbest MİMAR Dergisi’nin iletişim sponsorluğunda 9 Ekim’de TSMD Mimarlık Merkezi’nde açılıyor.

Öğrenci sergisi ile öncelikle mimarlık bölümü öğrencilerine TSMD Mimarlık Merkezi’ni tanıtmak, benimsetmek, farklı okulların mimarlık öğrencilerini bir araya getirerek etkileşimlerini sağlamak ve böylece mimarlık eğitimine ve ortamına katkıda bulunmak amaçlanıyor.

“Basamaklar 2015” Sergisi, Ankara’da mimarlık eğitimi veren üniversitelerin öğrencilerinin yaratıcı önerileri ve çalışmalarını sizlerle buluşturuyor. Sergide, Atılım Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, TED Üniversitesi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi olmak üzere 8 üniversitenin mimarlık bölümü öğrencilerinin projeleri yer alıyor.

Tüm mimarlık camiasının davetli olduğu açılış kokteyli 9 Ekim 2015 tarihinde saat 19:00’daTSMD Mimarlık Merkezi’nde yapılıyor.

Sergi, 9 – 28 Ekim 2015 tarihlerinde (hafta sonu hariç, saat 10:00 – 18:00 arasında) TSMD Mimarlık Merkezi’nde gezilebilir.