(Şişecam Düzcam), Dünyaca Ünlü Mimar Maas’ı ‘T Buluşmaları’nda Ağırlıyor

Şişecam Düzcam, Dünya Mimarlık Haftası’nı bu yıl ikincisini düzenleyeceği ve dünyaca ünlü Hollandalı mimar Winy Maas’ı ağırlayacağı ‘T Buluşmaları 02’ ile kutluyor. Şişecam Düzcam’ın “Mimarinin Şeffaf Yüzü” sloganıyla ve Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliği ile düzenleyeceği ‘T Buluşmaları 02’, yapı ve mimarlık sektörünün önde gelen isimlerini bir araya getirecek. Etkinlik, 8 Ekim 2015 Perşembe günü Harbiye Askeri Müzesi’nde gerçekleştirilecek. Mimarlar, tasarımcılar ve yapı sektörü profesyonellerinin katılacağı etkinlik kapsamında düzenlenen konferansın konuşmacısı ise Hollandalı ünlü mimar Winy Maas olacak.

Sadece mimarlık değil; peyzaj, şehir planlama gibi tasarımın farklı alanlarında da başarılı çalışmalara imza atan ünlü mimar Winy Maas, ortağı olduğu MVRDV mimarlık ofisinin tasarım prensibini mimarlık, kent planlama ve peyzaj tasarımında sosyal ve çevresel bütünlüğü ele alacak şekilde bir mekânsal yenilik yaratmak olarak açıklıyor. Maas’ın yönetiminde ofisin öne çıkan son dönem projeleri arasında; Rotterdam – Market Hall, Paris – Pushed Slab, Schijndell – Glass Farm, Bordeaux – Master Plan for Bastide Niel, Suffolk Balancing Barn yer alıyor.

1441782792_Winy_Maas

Winy Maas Hakkında

1959 doğumlu Hollandalı mimar Winy Maas, RHSLT Boskoop’taki peyzaj mimarlığı eğitiminin ardından Delft Üniversitesi’nde mimarlık ve kent planlama üzerine yüksek lisansını tamamladı. Mezun olduktan hemen sonra 1991’de Jacob van Rijs ve Nathalie de Vries ile birlikte mimarlık ve planlama ofisi MVRDV’yi kuran Maas, bugün çağdaş mimarlık pratiğinin önemli aktörlerinden biri haline gelen ofisiyle birlikte dünyanın pek çok yerinde başarılı çalışmalara imza atmakta.

Mimarlık pratiğinin yanı sıra akademik çalışmaları ile de adından söz ettiren Maas, Delft Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde mimarlık ve kentsel tasarım programında misafir öğretim üyeliği yapmaktadır. Maas ayrıca geleceğin kentleri üzerine çalışmalar yürütmek üzere 2008 yılında Delft Üniversitesi’nde kurduğu The Why Factory’ide de çalışmalar gerçekleştirmektedir. AIA onu üyesi ve RIBA’nın uluslararası üyeleri arasında olan Winy Maas’ın son dönem projeleri arasında;

Rotterdam – Market Hall,

Paris – Pushed Slab,

Schijndell – Glass Farm,

Bordeaux – Master Plan for Bastide Niel,

Suffolk Balancing Barn yer almaktadır.

Şişecam Düzcam Hakkında

Cam sektörünün global oyuncusu konumundaki Şişecam Topluluğu’nun bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam Türkiye düzcam pazarının lideri ve bölgemiz düzcam pazarının öncü kuruluşudur. Bugün Türkiye’de Kırklareli, Mersin, Bursa, Ankara yurtdışında ise Bulgaristan, Romanya, Almanya, Slovakya, Macaristan, Rusya, Hindistan ve Mısır olmak üzere toplam 9 farklı ülkede üretim yapan Şişecam Düzcam, Avrupa’da 2’nci, dünyada ise 5’nci büyük üreticidir.

“Temel camlar” (düzcam, buzlu cam, ayna, lamine cam, kaplamalı cam, mimari projelere yönelik camlar), “otomotiv camları”, “enerji camları” ve “beyaz eşya camları” olmak üzere dört ana ürün grubunda faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, inşaat, otomotiv, enerji, beyaz eşya, mobilya ve tarım gibi birçok sektöre girdi sağlamaktadır.

Şişecam Düzcam, hedeflediği pazarlarda müşteri ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan nitelikli ve kaliteli ürünleri, sürekli gelişen teknolojisi ve çevrenin korunması bağlamında enerji tasarrufuna yönelik çalışmalarıyla rekabet gücünü artırarak faaliyetlerini sürdürmektedir.