(Kaleseramik)’ten Türkiye’nin İlk Banyo Tasarım Uygulaması: “Kale Core”

Kaleseramik, daha iyi bir müşteri deneyimi için Türkiye’nin ilk banyo tasarım uygulaması “Kale Core”u platformunu ekledi. Sektörde ilk kez Artırılmış Gerçeklik teknolojisi ile ürünleri canlı deneyimleme fırsatı sunan uygulamada tüketiciler, tasarım yolculuğu boyunca kaybolmadan hayallerindeki banyo tasarımını gerçeğe dönüştürebiliyor.

Dijital dönüşüm yolculuğunu, sadece süreçleri dijitalleştirme ile sınırlı görmeyen Kaleseramik; müşteri deneyimini kusursuz hale getirmek için geliştirdiği ve son kullanıcı, mimar, usta, mağaza, bayi gibi tüm paydaşlarını da içine alan “Kale Core” platformunu tanıttı. Banyolarını kolayca tasarlamak ya da mekânları ile ilgili ilham almak isteyenler için bütünsel ve akıllı çözümler sunma yaklaşımıyla geliştirilen “Kale Core”, aynı zamanda Kale’nin yeni nesil mağazacılık konseptinin yansımasını oluşturuyor. Kullanıcılar banyolarını yenilemek, modern trendleri takip etmek ve uygulamak, hayallerindeki banyo tasarımlarını canlandırmak için uygulamayı  tercih edebilir.

Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi ile ürünleri canlı deneyimleme fırsatı
Sektörde ilk kez AR (Augmented Reality – Artırılmış Gerçeklik) teknolojisi ile ürünleri canlı deneyimleme fırsatı sunan “Kale Core”, tasarım ekranlarında banyonun kişiselleştirilmiş bir şekilde tasarlanabilmesine fırsat sağlıyor. Kullanıcıya hayallindeki tasarımı yaratma fırsatı sunan uygulama ile ayrıca, yapılan tasarımlar ya da daha önce beğenilen görseller uygulamaya yüklenerek; tasarımlar mimarlarla paylaşılabiliyor, yine aynı mimardan ücretsiz görüş de alınabiliyor.

Kullanıcılar uygulamaya girdikten sonra, banyo ölçülerini belirterek, dijital ortamda ihtiyacı olan ürünleri ve tasarım detayları ile banyolarını yeniden tasarlayabiliyor, seçtiği ürünlerin banyosunda nasıl göründüğünü deneyimleyebiliyor. Farklı serilerin sunulduğu “Kale Core”da klasik, modern, yenilikçi ya da natürel zevklere uygun birçok farklı kategori altındaki koleksiyonlara ulaşılabilir.

\kalecore.com.tr veya “Kale Core” uygulaması üzerinden bir hesap oluşturduktan sonra kullanıcılara tasarım konusunda önerilerde bulunabilmek için stil ve renklerle ilgili seçimleri sorarak stil profilinizi oluşturan platform, kullanıcılara özel bir tasarım listesi hazırlıyor. Platformda ayrıca “İlham Almak İçin Keşfet” başlığı altında bulunan “Size Özel”, “Koleksiyonlar” ve “Tasarımlar” bölümlerinden mimarların ve diğer kullanıcıların paylaştığı tasarımlara ulaşılabilir. Uygulamada tüm ürünlerin fiyat bilgileri, renkleri, dokuları, ölçüleri konusundaki ayrıntılar da görülebilir.

Tüketiciler lansmana özel www.kalecore.com.tr adresinden tasarlayacakları banyolarda ise 24 Ekim – 31 Aralık 2022 tarihleri arasında Kale Satış Noktalarını ve bayilerini ziyaret ederek yüzde 50 indirimden faydalanabilir.