(PİLEVNELİ – Yalıkavak) İki Yeni Sergi ile Sanatseverlerle Buluşuyor!

Daniel Knorr, Canvas Sculptures, Golden Ghost, 2022

PİLEVNELİ, 2 Temmuz Cumartesi günü açılışını gerçekleştirdiği yeni mekânı PİLEVNELİ – Yalıkavak’ta , 18 Eylül Pazar gününe kadar iki yeni sergi ile sanatseverlerle buluşuyor.


Sergi

Tarih: 2 Temmuz 2022 – 18 Eylül 2022
Yer:
PİLEVNELİ – Yalıkavak, Bodrum / Muğla


PİLEVNELİ sanatçılarının son dönem üretimlerinden oluşan grup sergisini sanatseverlerle buluşturuyor. PİLEVNELİ – Yalıkavak’ta ziyarete açılacak ilk sergi, galeri alanında yer alan tüm binalar ve bahçe içerisinde çeşitli noktalara yayılıyor. Sergide; Bora Akıncıtürk, Nevin Aladağ, Refik Anadol, Nobuyoshi Araki, Stephan Balkenhol, Johan Creten, Ali Elmacı, Jan Fabre, Esra Gülmen, Hechizoo, Tim Kent, Daniel Knorr, Arik Levy, Bjarne Melgaard, Mehmet & Kazım, Frank Nitsche, Hans Op de Beeck, Zoe Ouvrier, Michael Sailstorfer, Serkan Sarıer, Meltem Sarıkaya, Defne Tesal, Tarık Töre, Richard Wilson ve Erdoğan Zümrütoğlu’nun eserleri Bodrum’u ziyaret eden sanatseverlerle buluşuyor.

PİLEVNELİ, König Galerie ve Galleria Continua Heykel Sergisi
PİLEVNELİ – Yalıkavak’ta Avrupa’nın önde gelen galerilerinden Alman König Galerie ve Galleria Continua’yı ağırlıyor. İnsan figürü ve insanın fiziksel tasvirine odaklanan heykel sergisinde üç galeri temsil ettiği üçer sanatçıdan eserler sunuyor. König Galerie Daniel Arsham, Stephan Balkenhol ve Elmgreen & Dragset; Galleria Continua Hans Op de Beeck, Michelangelo Pistoletto ve Pascale Marthine Tayou; PİLEVNELİ ise Johan Creten, Serkan Sarıer ve Erdoğan Zümrütoğlu’nun eserlerine sunumlarında yer veriyor.

PİLEVNELİ ve temsil ettiği sanatçılarından Esra Gülmen, Ali Elmacı, Tarık Töre ve Mehmet & Kazım’ın Anim, Les Benjamins, Mergim, Misela ve Monsieur Chaussette markalarıyla iş birliğinden doğan ürünleri yaz boyunca PİLEVNELİ – Yalıkavak içerisindeki mağazada yer alacak. Sergi alanlarının yanında bulunan pop – up alanında ise 2 – 17 Temmuz aralığında Midnight Express’in mağazası olacak.

Ayrıntılı bilgi için: www.pilevneli.com/tr