(LG Electronics)’ten Yaz Sıcağına Uygun İklimlendirme Ürünleri…

LG, iklimlendirme çözümleri ile serin, ferah ve temiz hava ile dolu bir yaz vadediyor. Kullanıcıların sıcak ve boğucu yaz aylarında evlerinin havalarını yönetmelerine imkan tanıyan, %99,99 oranında sterilizasyon sağladığı Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan “LG UV Sirius” ve “UV Artcool Klimalar”, doğal bir serinlik veren “LG CeilingFan Tavan Vantilatörü” ve “LG PuriCare360 Hava Temizleyici”sinden oluşan iklimlendirme çözümleri, LG ThinQ uygulaması ile uzaktan da yönetilebiliyor.

LG, iklimlendirme çözümleri ile, hem serinleme, hem temiz bir havaya kavuşma hem de klimaların sağladığı serinliği artırma imkânı sunuyor. LG markalı klima, “CeilingFan Tavan Vantilatörü” ve “PuriCare360 Hava Temizleyici”, ihtiyaç doğrultusunda tek başlarına temiz ve sağlıklı hava sundukları gibi, bir arada kullanıldıklarında, bulundukları ortamın hava kalitesini artırıyor. Daha doğal ve yumuşak bir hava sunan “CeilingFan”, birlikte kullanıldığı klimaların etkisini artırarak, yüzde 29 daha hızlı soğutma sağlıyor, bu sayede hava ısısını istediğiniz dereceye daha kısa sürede getirerek daha az enerji harcayarak tasarruf sağlıyor.

“LG UV Sirius” ve “UV ArtCool” Klimalar, çok aşamalı filtre sistemleriyle daha sağlıklı bir hava soluma imkânı veriyor; klimalar fandaki bakteri, küf, zararlı partikül ve kokuları yok ederek %99,99 oranında sterilizasyon sağlıyor. Klimalarda, ürüne giren hava ve klima fanı, LG’nin UVNano teknolojisi ile temizleniyor böylelikle hava daha temiz ve hijyenik oluyor. Klimalarda bulunan Iyonizer özelliği ise, zararlı partikülleri yüksek oranda filtreliyor ve kokuları da gideriyor. LG UVNano teknolojisine sahip LG klimaların bu özelliği, Sağlık Bakanlığı tarafından da onaylanmış durumda.

Birlikte kullanıldığında, LG Klimaların verdiği havayı tüm eve yaymanın yanı sıra, tek başına kullanıldığında daha doğal bir serinlik oluşturan LG “CeilingFan Tavan Vantilatörü”, yumuşak ve ferah bir his bırakan serinliği ile kullanıcıların bulundukları odanın havasını doğal bir şekilde serinletmesini sağlıyor.

Bulunduğu her ortama temiz ve taze hava sunan, Clean Booster özelliği ile ferah ve taze havayı 7,5 metreye kadar ileten, HEPA filtresi ve havadaki alerjenlerin yüzde 90’ınından fazlasını ortadan kaldıran astım ve alerji dostu olan hava temizleme çözümü LG “PuriCare360 Hava Temizleyici”, endüstriyel hava kirliliği, toz ve kötü kokular nedeniyle bozulan iç mekân havasını temizliyor, sağlıklı bir ortam yaratılmasına yardımcı oluyor. LG PuriCare360 Hava Temizleyici, benzersiz arıtma yöntemi ve olağanüstü çoklu filtre sistemi ile çok ince toz ve alerjenlerin de dâhil olduğu 0,3 mikrona kadar olan partiküllerin yüzde 99,97’sini yakalayabiliyor. Ürün ayrıca kötü koku ve zararlı gazları da yok ediyor.

LG markalı tüm iklimlendirme ürünleri LG ThinQ uygulaması ile uzaktan kontrol edilebiliyor. Kullanıcılar, evde olmadıkları sırada evlerinin havasını diledikleri gibi temizleyebiliyor, diledikleri serinliğe getirebiliyor, uygulama üzerinden enerji tüketim durumunu izleyebiliyorlar.

Ürünler hakkında ayrıntılı bilgi için web sayfası ziyaret edilebilir.


LG Electronics 
LG Electronics, Inc. dünya genelinde neredeyse her ülkedeki varlığı ve 75.000’den fazla çalışanıyla teknoloji ve üretim alanında küresel olarak faaliyet gösteren yenilikçi bir şirkettir. 2020 yılında dünya çapındaki satış rakamı 56 milyar dolar olan LG, Beyaz Eşya & İklimlendirme Çözümleri, Ev Eğlence Sistemleri, Otomotiv Malzemeleri ve Profesyonel Ürünler iş birimlerinden oluşmaktadır. Ayrıca üst sınıf LG SIGNATURE ürünleri ve yapay zekaya sahip ThinQ’in yanı sıra televizyon, beyaz eşya, iklimlendirme çözümleri, monitörler, servis robotları ve otomotiv bileşenleri alanında da lider üreticilerden biridir. | www.LGnewsroom.com