BEKLENMEDİK KARŞILAŞMA” Sergisi (​İstanbul Okan Üniversitesi)’nde Açılıyor!

İstanbul Okan Üniversitesi Bekir Okan Sanat, Kültür ve Kongre Merkezi ilk sergisine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 17 Eylül 2018 tarihinde açılacak “Beklenmedik Karşılaşma” sergisi çağdaş sanat alanındaki 14 önemli sanatçıyı bir araya getiriyor. Sergide yer alan eserler, sanatçılar tarafından tesadüfi olarak seçildi ve daha sonra, birbirleriyle ilişkili biçimsel yapıları ve içerikleri doğrultusunda galeri mekanında yan yana getirildi.


Beklenmedik Karşılaşma
Tarih: 17 Eylül- 30 Kasım 2018
Yer: İstanbul Okan Üniversitesi Bekir Okan Sanat, Kültür ve Kongre Merkezi


“Beklenmedik Karşılaşma”, birbirinden oldukça farklı sanatçı pratikleri arasında ilişkiler kurarak, beklenmedik ve yabancı bir karşılaşmanın nasıl kolaylıkla tanıdık ve dostane bir hale dönüştürülebileceğini gösteriyor.

Berna Karaçalı, Can Aytekin, Çağrı Saray, Elif Çelebi, Erkan Özdilek, Hakan Onur, Hüsamettin Koçan, Rüçhan Şahinoğlu, Jochen Proehl, Kerim Kılıçarslan, Mürteza Fidan, Neşe Baydar, Yusuf Taktak ve Zafer Mintaş’ın eserlerinin görülebileceği “Beklenmedik Karşılaşma” 30 Kasım 2018 tarihine kadar ziyaret edilebilir.


Bekir Okan Sanat, Kültür ve Kongre Merkezi:
1550 kişilik çok amaçlı bir konferans salonuna, 4 katlı bir kütüphaneye ve sergi salonuna, fuaye ve kokteyl alanlarına ev sahipliği yapan Bekir Okan Sanat, Kültür ve Kongre Merkezi İstanbul’un en büyük ikinci sanat merkezi olarak hizmet veriyor. Merkez, İstanbul Okan Üniversitesi etkinliklerinin yanı sıra kongre, tiyatro, konser gibi organizasyonlar için de dışarıdan kullanıma açık.