Sektörün 2016 Özeti

Yapı sektörünün tüm öznelerini bir araya getirmek ve sektörün özetini çıkarmak için 2015 yılında yayına başlayan bi_özet 2016 yılı biterken sektörün önemli yayınlarından biri olma hedefini gerçekleştirerek çok sayıda ziyaretçiye ulaştı. Bi_özet’te 2016 yılı içinde sektöre yönelik birçok habere yer verildi. Yapı sektöründeki yenilikçi ürünler tanıtıldı. Her hafta “Haftanın Projesi” bölümünde bir mimari proje, projede kullanılan malzeme ve marka bilgisi ile verildi. Mimarlarla, yapı malzemesi alanında çalışan firmalarla, sektöre hizmet veren isimlerle söyleşiler gerçekleştirildi. Tüm bu paylaşımlar içinden 2016 yılında bi_özet’te en çok ilgi görenleri derledik:

 

//güncel

Zaha-Hadid-43030.XL
31 Mart 2016 tarihinde dünyaca ünlü mimar Zaha Hadid, geçirdiği kalp krizi nedeniyle Miami’deki bir hastanede yaşamını yitirdi. 2016 yılında bi_özet’te en çok okunan güncel haber bu oldu.

 

//yenilik

Bi_özet’te markalar yenilikçi ürünlerine dair haberlerle yer alıyorlar.

Marshall yeni logo tek

 

2016 yılı içinde en çok ilgi gören yenilikçi ürün Marshall Sil-Pak oldu.

 

 

Bi_özet markaların yenilikçi ürünlerine yer vermenin yanı sıra markaların kampanyalarını da paylaşıyor.


2016 yılında en çok ilgi çeken kampanya, İklimSA’nın 30. Yılına özel indirim kampanyası oldu.

 

//kurumsal

 

1464772266_1
Doğanlar Yatırım Holding ve Miller Holding ortaklığında kurulan DM Yatırım İnşaat’ın Senegal Dakar’da inşa edeceği toptancı hali kompleksi, lojistik merkezi ve mobilya fabrikasının temel atma töreni yıl içinde en çok okunan kurumsal haber oldu.

 

//etkinlik

Bi_özet yapı sektörüne dair etkinliklere yer veriyor. Hem profesyoneller hem de öğrenciler için düzenlenen yarışmalar da bunlar arasında.
Ytong 2015 Mimarlik Yarismasi VEKTOR
YTONG Mimari fikir yarışması 2016 yılı içinde etkinlik-yarışma kategorisinde en çok okunan haber oldu.

 

 


BultenEklenti-635911326940446250

 

VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi’nin “Geç Olmadan Eve Dön” sergisinin açılış haberi ise 2016 yılında etkinlik-sergi kategorisinde en çok okunan haber oldu.

 


benobiz_poster

İstanbul’da gerçekleşen Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması’16 (UMÖB’16), yıl içinde en çok okunan ve paylaşılan öğrenci etkinliği haberi oldu.

 

 

Firmalar sosyal sorumluluk, eğitim, sponsorluk gibi alanlarda çalışmaları ile yapı sektörüne önemli katkılarda bulunuyorlar. Bi_özet bu alanlardaki haberlere yer vererek farkındalığı artırmayı bu çalışmaları daha görünür kılmayı hedefliyor.

 

KSV_Logo2KALE GRUBU, ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’ Sürecinde de USTANIN yanında” haberi kurumsal eğitim haberleri içinde 2016 yılında öne çıkanlardan.

 

//yayın

 

 

2016 yılında yayın başlığında  en çok okunan haber, Yayın hayatına Şubat 1989’da başlayan Arredamento Mimarlık’ın, 301. sayısından itibaren, okurlarıyla Binat İletişim ve Danışmanlık bünyesinde buluşmaya başlaması oldu.

 

//haftanın projesi

 

Ersen Corekci

Onurcan Çakır’ın Barbaros Evi Projesi 2016 yılı içinde Haftanın Projesi bölümünde en çok dikkat çeken konut projesi oldu.

 


Ali Bekman

STUDIOKA’dan “BZJ Tekstil Fabrika ve Ofis Binası” Haftanın Projesi bölümünde en çok dikkat çeken ticari yapı oldu.

 

 

 


Sami Metin Uludoğan

Nevzat Sayın Mimarlık Hizmetleri (NSMH)’den “Santral 4 ve 6 Nolu Kazan Daireleri Mimarlık Fakültesi ve Kütüphane Dönüşümü” projesi Haftanın Projesi bölümünde en çok okunan eğitim binası oldu

 

 

 

//söyleşi

Bi_özet 2016 yılı boyunca sektörden ve akademiden farklı isimlerle, farklı konularda birçok söyleşi gerçekleştirdi. Yapı Fuarı, Architect@Work gibi sektörel etkinliklere özel söyleşi dizileri yayınladı.

Burak Altınışık, Neslihan Şık ve Işıl Uçman AltınışıkSALT Mimarlık ve Tasarım Arşivi Cengiz Bektaş programında araştırmacı olarak görev alan Işıl Uçman Altınışık ve Burak Altınışık ile Türkiye’de arşivleme ve Mimar Cengiz Bektaş üzerine gerçekleştiririlen söyleşi 2016 yılının en çok okunan ve paylaşılan söyleşisi oldu.

 


Architect@Work özel söyleşi dizisi kapsamında fuara katılan firmalarla ve ziyaretçi mimarlarla söyleşiler gerçekleştirildi. Designfloor Genel Müdürü Fatih Aslan’ın fuar izlenimlerini aktardığı söyleşi en çok okunanlardan.

 


Alpay Demirci, Burçin Demirsoy Demirci

Yapı Fuarı- Turkeybuild İstanbul 2016’da fuara özel söyleşiler gerçekleştirilen söyleşilerden en çok dikkat çeken, Demirce Mimarlık’tan Burçin Demirsoy Demirci ile yapı sektöründe nitelik ve yapı fuarları üzerine gerçekleştirilen söyleşi oldu.3.İstanbul Tasarım Bienali “Yaratıcı Mahalleler” programı kapsamında programa katılan mimarlar ve yapı malzemesi firmaları ile yapılan söyleşilerin yanı sıra bienalin direktörü Deniz Ova ile gerçekleştirilen söyleşi dikkat çekti.